Dusty Deputy DIY

Separator Cyklonowy do samodzielnego montażu.

AXD001004

Zbuduj własny system odpylania

Separator Cyklonowy Dust Deputy DIY pozwala zbudować system kontroli pyłu, dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Potrzebujesz tylko własny pojemnik na odpady, a Separator Cyklonowy zapewni sprawną pracę.

Formowany wtryskowo korpus Dust Deputy z półprzezroczystej żywicy antystatycznej wykorzystuje siłę odśrodkową do wychwytywania i usuwania 99% pyłu i zanieczyszczeń ze strumienia powietrza, zanim dotrze do worka i filtra. Zyskujesz stalą silę ssania, czyste filtry i wysoką sprawność narzędzi.

Dusty Deputy pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na częstych wymianach filtrów próżniowych i worków dzięki czemu będziesz mógł pracować dłużej i bezpieczniej niż kiedykolwiek. Ta prosta i wydajna konstrukcja może być dostosowana do użytku z odkurzaczem suchym lub wodnym, a zwężone króćce o średnicy 50 mm ułatwiają podłączenie różnych węży.

Dust Oeputy DIV możesz stosować do:

 • Obróbki drewna
 • Szlifowania gipsu
 • Szlifowania betonu
 • Bruzdowania
 • Zbierania piasku
 • Pyłu budowlanego
 • Zminego popiołu i sadzy
 • Wody
 • Mąki
 • Nasion
 • Trawy i liści
 • Włosów / sierści zwierząt
 • Odpadów farmaceutycznych
 • i wiele więcej!

Specyfikacja techniczna

Wymagany przepływ powietrza od 24 do 70 l/s
Średnica króciec wejściowy 50 mm (stożkowy)
Średnica króciec wyjściowy 50 mm (stożkowy)
Wysokość 355 mm
Waga 500 g
Główny materiał konstrukcyjny polietylen
Właściwości elektrostatyczne antystatyczny
Kolor przezroczysty matowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
lnformacje o gwarancji 24 miesiące

Pytania i odpowiedzi

Jaki odkurzacz polecacie do Dust Deputy DIY?
Dust Deputy może być używany z dowolnym odkurzaczem suchym lub wodnym. Zalecany przepływ powietrza od 24 do 70 I/s aby zapewnić optymalną wydajność separacji pyłu.

Jaki zastosować rodzaj pojemnika na kurz?
Możesz użyć pojemnika o dowolnym kształcie i rozmiarze. Pamiętaj jednak, że im pojemnik jest mniejszy, tym częściej będziesz go opróżniać. Najważniejsze żeby pojemnik na kurz był szczelny i musi być wystarczająco mocny, aby wytrzymać podciśnienie wytworzone przez odkurzacz. W przypadku wiader plastikowych po farbach pojemnik może się zwinąć podczas użytkowania.

Czy mogę użyć Dust Deputy DIY z tlącym się lub ściernym gruzem?
Nie. Ten separator jest przeznaczony do użytku z odpadami lekkościernymi, takimi jak pył drzewny, pył gipsowy, pył budowlany, sierść, wyroby spożywcze sypkie, ziemia, piasek, itp. Do ciężkich zastosowań z materiałami o wysokiej ścierności lub tleniu zalecamy separator stalowy.

Czy mogę używać Dust Deputy DIY z jedzeniem?
Ten produkt będzie działał z żywnością. Materiał jest bezpieczny dla żywności, jednak nie posiada atestu do użytkowania przy produkcji wyrobów spożywczych. Może być stosowany do sprzątania odpadów produkcyjnych.

Mój system odpylający ma niską wydajność filtracji. Jakieś sugestie?
Twój system odpylania może być nieszczelny. Nieszczelności powodują zmniejszenie skuteczności separacji zanieczyszczeń. Oto miejsca, w których mogą wystąpić nieszczelności wpływające na skuteczność separacji: mocowanie separatora do pokrywy pojemnika, połączenie pokrywy z pojemnikiem.

Jeśli nie można w sposób jednoznaczny zlokalizować miejsca nieszczelności, jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia jest próba dymienia. Gdy system odpylania jest włączony, przystaw dym do wskazanych połączeń i sprawdź, gdzie dym jest wciągany. To pokaże ci, gdzie jest nieszczelność.